Do ślubu z brzuszkiem?

Do-slubu-z-brzuszkiem_mediumNa ślub w okresie ciąży decyduje się obecnie sporo par. Czasem brzuszek pojawia się przed, a czasem w trakcie przygotowań do tej uroczystości. I nic w tym strasznego, jednak wtedy trzeba się odpowiednio do ślubu przygotować i wszystkie elementy starannie przemyśleć.

Przede wszystkim ważne jest, jak czuje się przyszła Mama. Ciąża jest doświadczeniem indywidualnym i każda kobieta przeżywa je w inny sposób. Wiele kobiet czuje się wyśmienicie w tym okresie, ma dodatkowe siły na uporanie się z trudnymi kwestiami, jest bardziej zdecydowana i odważna. U innych występują pewne dolegliwości związane ze zmianami hormonalnymi, przede wszystkim natury fizjologicznej, np. bóle brzucha, mdłości, brak lub nadmierny apetyt. Jeśli jesteś w ciąży, koniecznie powiedz o tym osobom, które wraz z Tobą planują Twój ślub. Mogą to być Twoi najbliżsi, może być nasz konsultant ślubny. Pamiętaj, że w takiej sytuacji w inny sposób dobiera się sukienkę, inne są możliwości co do przejazdu do ślubu, różne są warianty związane z pierwszym tańcem Pary Młodej. Możecie nawet tak ułożyć menu, aby zawierało ono więcej witamin i mikroelementów potrzebnych Mamie i rosnącemu maluchowi.

Ważny jest też Twój komfort psychiczny. Wiadomość o ciąży wywraca nieraz świat do góry nogami. A zatem: rozmawiaj, dowiaduj się jak najwięcej o zmianach, które Ciebie i Twojego partnera czekają, dziel się wszystkimi nowymi spostrzeżeniami, jeśli potrzebujesz, czytaj poradniki specjalistyczne. Zrezygnuj w tym okresie z potencjalnie stresujących sytuacji. Stres źle wpływa na Ciebie i rozwijające się dziecko. Trudne zadania możesz powierzyć osobom zaufanym, które zawsze będą dla Ciebie wsparciem. O swoich uczuciach, radościach i obawach rozmawiaj też ze swoim partnerem – on też czasem może czuć się zagubiony i niespokojny o Ciebie. W końcu on nie wie, jak to jest być w ciąży:).

Do-slubu-z-brzuszkiem_medium (1)Dbaj o siebie. Nie tylko dla lepszego wyglądu, ale też dla lepszego samopoczucia. I jedno i drugie będzie Ci przydatne tak podczas ślubu, jak i po nim. Dobry wygląd to gwarant Twojej lepszej samooceny. Wyglądaj ładnie zarówno dla samej siebie, jak i dla Twojego partnera. Część kobiet uważa, że rosnący brzuch nieładnie wygląda. Nic podobnego! Badania wykazują, że kobiety w ciąży, jeżeli tylko są zadbane, są bardziej pociągające dla mężczyzn. Jeśli mimo to zechcesz schować brzuszek, poradź się naszego konsultanta ślubnego  o wybór odpowiedniej dla Ciebie sukni, która ukryje Twoje krągłości.

Pamiętaj też o aktywności sportowej. Basen? Czemu nie! Wszystkie ćwiczenia musisz jednak robić z umiarem – najlepiej zapytaj o to specjalisty lub osoby, która pierwszą ciążę ma już za sobą.

W okresie przygotowań ślubnych pomyślcie też o najlepszej dacie Waszego ślubu czy wesela. Z biegiem czasu maluch będzie zajmował coraz więcej miejsca, będzie kopał i wiercił się, a przyszła Mama będzie mniej skłonna do aktywności fizycznej (w tym tańca) niż wcześniej. Zatem ostatnie miesiące ciąży lepiej pozostawić na spokojne przygotowania do jego przyjścia na świat.

Zachęcamy do spotkania z naszym konsultantem ślubnym!

Brak komentarzy

Napisz komentarz

WordPress spam blocked by CleanTalk.