goscie weselni

Jak usadzić gości przy stołach na weselu?

 

goscie weselni

Dobre rozsadzenie gości do stołów to ważne i czasochłonne przedsięwzięcie, ale warto to dobrze przemyśleć dla komfortu i dobrego samopoczucia naszych gości. Na wstępie warto sie zastanowić jakie stoły nam odpowiadają. Okrągłe czy prostokątne? Ważne jest także w jaki sposób chcemy je ustawić na sali balowej. Aby ułatwić sobie prace warto zrobić plan sali i rozrysować rozmieszczenie stołów. Można także pozaznaczać gości pinezkami z imieniem przy, którym stoliku chcemy ich posadzić.

Aby uniknąć zamieszania podczas zasiadania gości do stołów warto zaopatrzyć sie w imienne winietki na stołach. Dobrą praktyka jest także umieszczenie przed wejściem tablicy z rozrysowanym usadzeniem gości albo tabliczkami z numerkiem stolika. Można także dodatkowo zaangażować jedna osobę do pomocy gościom w razie problemów ze znalezieniem miejsca.

Najważniejszy jest stół honorowy przy którym na środku zasiądą Państwo Młodzi. Przy ich stole powinna zasiąść najbliższa rodzina, ale często sie od tej zasady odchodzi usadzając przy sobie najbliższych przyjaciół i świadków. Obok stołu honorowego siada najbliższa rodzina Państwa Młodych. W pierwszej, kolejności dziadkowie, rodzice chrzestni, wujkowie i ciocie oraz kuzynostwo. Osoby z tej samej rodziny powinny siedzieć razem, w grupach przybliżonych wiekowo. Za nimi reszta znajomych. Jeżeli na przyjęcie przybywa duża grupa przyjaciół, która musi być podzielona (gdy ilość miejsc przy stoliku jest zbyt mała), należy podzielić ich na pół i wypełnić pozostałe miejsca przy stolikach innymi gośćmi. W ten sposób nikt nie będzie się czuł nieswojo.

Ostrożnie należy wybierać miejsca dla singli, warto zastanowić się przy jakim stole czuliby się najlepiej. Pamiętajmy także ze gości zagranicznych honorujemy przed krajowymi! Młodsze osoby można posadzić bliżej orkiestry i parkietu, starsze natomiast w miejscu, gdzie jest trochę ciszej. Jeśli na weselu pojawi się dużo dzieci warto zarezerwować dla nich oddzielny stół. Pamiętajmy także, żeby nie sadzać obok siebie byłych małżonków czy osób o rożnych poglądach. W końcu każdy powinien czuć się swobodnie na naszym weselu.

 

 

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Napisz komentarz

WordPress spam blocked by CleanTalk.