Krótka suknia ślubna? Czemu nie!

Wybór sukni ślubnej jest dla Panny Młodej bardzo ważny i często zakup tej wymarzonej zajmuje wiele czasu. Obecny rynek ślubny proponuje tak wiele wzorów i fasonów, że często Panna Młoda nie może się zdecydować na wybór. A przecież każda kobieta chce w dniu ślubu wyglądać wyjątkowo i pragnie, aby jej suknia ślubna była nietuzinkowa i zachwycająca. Przedstawiamy propozycje krótkich sukien ślubnych, które na pewno spełnią te wymogi. Musicie jednak pamiętać, aby wybór był stosowny do okazji ;).

Krótka suknia ślubna jest na pewno wyborem dla odważnych Panien Młodych, które przede wszystkim cenią swój indywidualizm i wyjątkowość. Jednakże obecnie projektanci prezentują także suknie, które mogą założyć Panny Młode o bardziej klasycznych poglądach np. suknie do połowy łydki. Ważne jest, aby suknia ślubna była stosowna do tak wzniosłej chwili, jaką jest przysięga małżeńska. Jeśli uważacie, że suknia ślubna nie powinna być zbyt krótka, to skoro mamy odsłonięte nogi, góra może być bardziej zakryta. Pomysłem może być użycie koronki, która jest bardzo efektowna i doda elegancji bądź okrycie ramion odpowiednim do pory roku płaszczykiem lub futerkiem.

 

Jest wiele fasonów sukien ślubnych do wyboru, które zagwarantują nam nie tylko wyjątkowy wygląd, ale również i zachowanie elegancji. Suknie ślubne mogą być długości do kolan, za kolana bądź do połowy łydki [wybór odpowiedniej sukni zależy od budowy ciała Panny Młodej!]. Mogą być unoszone na kilku halkach, dzięki czemu mamy efektowną stylizacją a’la Audrey Hepburn lub bardziej dopasowane, zwiewne, nadające delikatności i dziewczęcości. Modnym motywem jest także suknia ślubna, która ma krótszy przód i z tyłu tren. Dla Panien Młodych, które jednak się obawiają założyć krótką suknię do kościoła istnieje bardzo wygodne rozwiązanie z częścią odpinaną. Wtedy na uroczystość zaślubin Panna Młoda występuje w długiej wersji sukni, natomiast na przyjęciu może odpiąć jej dolną część prezentując się w jej krótszej wersji. Dla kobiet, które twierdzą, że krótka suknia jest mniej strojna przypominamy, że wspaniałymi dodatkami, takimi jak nakrycie głowy czy buty możemy stworzyć niepowtarzalną i bardzo efektowną kreację.

Plusem posiadania krótkiej sukni ślubnej jest na pewno wygoda. Jest ona lżejsza, łatwiej się ją zakłada i zdejmuje i przede wszystkim Panna Młoda, nieprzyzwyczajona do długich sukien, wygląda w niej zgrabnie przy chodzeniu. Poza tym krótka suknia ślubna sprawia, że wygląda się w niej bardziej dziewczęco. Cała sylwetka jest mniej przytłoczona materiałem, dzięki czemu staje się „lżejsza” i bardziej zwiewna. Do tego cena takiej sukni niejednokrotnie jest niższa, dzięki użyciu mniejszej ilości materiału. Bardzo ważnym dodatkiem przy wyborze krótkiej sukni ślubnej są buty, które powinny być efektowne, ze względu na to, że są widoczne. Bardziej odważne Panie Młode mogą nawiązać kolorem butów do całości wesela bądź do koloru dodatków Pana Młodego.

Jak widać możliwości jest bardzo wiele :) Drogie Panny Młode szukajcie zatem swojego ideału sukni. A może któraś z zaproponowanych przez nas Wam się szczególnie podoba? Dajcie nam znać!

 

Źródła: dododresses.com, glambistro.com, fashiondivadesign.com, zonewedding.com, hitched.co.uk, fashiondivadesign.com, 2013weddingdress.com, barbranewton.blogspot.com, hibridal.com, wedposts.com, weddingzidea.com, fashiondivadesign.com, glamour.com, zonewedding.com, belladonnawedding.blogspot.com, prlog.org, 8wd.com, myinspiredwedding.com

1Komentarz
  • megan
    Posted at 10:41h, 10 sierpnia Odpowiedz

    Nie powiem, wygląda to dość ciekawie, choć szczerze mówiąc nie wiem czy sama bym się zdecydowała na krótką suknię ślubną, być może mam do tego dość staromodne podejście, ale niektóre z przedstawionych propozycji… mogłyby przejść. Rozumiem krótkie sukienki na przykład na wesele, nawet czytałam o tym na http://feef.pl/krotka-sukienka-nad-kolano-oczywiscie-sukienka-mini-na-kazda-okazje/ ale w przypadku ślubu i jako suknia ślubna, tu już trzeba byłoby bardziej ostrożnie podejść do tematu.

Napisz komentarz

WordPress spam blocked by CleanTalk.