Międzykulturowy Ślub i Wesele

Miedzykulturowy-Slub-i-WeseleKiedy któryś z Narzeczonych pochodzi z kraju o tradycji innej niż polska, oprócz różnej od polskiej kultury, może mieć odmienną religię i zwyczaje związane z najważniejszymi obrzędami. Przygotowanie takiego ślubu i wesela bywa wyzwaniem dla wielu par, gdyż wymaga szczególnej uwagi i przemyślanych działań.

Ślub międzykulturowy. Różnice kulturowe…

Przede wszystkim koniecznie Wy musicie dokładnie sobie opowiedzieć, jak wyglądają Wasze tradycje ślubne. Wyrastając w określonej kulturze wydaje nam się, że różne zachowania są tak naturalne i oczywiste, że nawet nie warto o nich mówić. Nic bardziej mylnego. Z naszego doświadczenia wynika, że mimo przebywania ze sobą w parze, partnerzy z różnych kultur nie wiedzą o swoich wzajemnych zwyczajach i obrzędach. Niejednokrotnie też „diabeł tkwi w szczegółach”. Inaczej bowiem para młoda wchodzi do kościoła w Polsce, a inaczej np. na Litwie, kraju, który jest przecież naszym katolickim sąsiadem i wydaje się być tak bardzo zbliżony kulturowo!

…I kulturowe podobieństwa :)

Jeśli wiecie już, jak wygląda ślub i wesele w kulturze Waszego partnera/partnerki, wybierzcie tradycje, które chcecie włączyć do Waszej ceremonii. Część z nich okaże się zbliżona lub taka sama, część będzie wykluczać się wzajemnie. Możliwości połączenia tradycji jest jednak wiele. Jakie elementy ceremonii ślubnej i przyjęcia weselnego są dla Was najbardziej istotne? Z czego możecie zrezygnować? Jakie macie wyobrażenia? Tworząc indywidualny plan Waszej ceremonii, opowiedzcie o nim na spotkaniu z naszymkonsultantem ślubnym.  On pomoże Wam podjąć odpowiedni wybór.

Na co zwrócić uwagę przy ślubie międzykulturowym?

Przy ślubach i weselach międzykulturowych trzeba pamiętać, że wiele tradycji będzie nowych nie tylko dla Was, ale także dla Waszych najbliższych, przyjaciół i zaproszonych gości. Możemy ich odpowiednio przygotować, aby nie czuli się zagubieni podczas naszego święta. Warto pomyśleć o rozwiązaniach językowych i logistycznych. Myślcie też o ustępstwach. Opowiedziana przez pewnego księdza historia mówi, że pewna para na drodze do ślubu napotkała kałużę. On poszedł na prawo, ona na lewo. Już więcej nie złapali się za ręce. Zróbcie wszystko, aby ta historia Was nie dotyczyła.

Zachęcamy do spotkania z naszym konsultantem ślubnym!

Brak komentarzy

Napisz komentarz

WordPress spam blocked by CleanTalk.