Namiot contra łąka

O czym myślicie, słysząc o weselu w plenerze? W pierwszej chwili pojawia się myśl o przyjęciu na łące, wśród śpiewających na drzewach ptakach. W drugiej – bardziej popularna wariacja tego pomysłu, a właściwie kombinacja sali i łąki, czyli wesele w namiocie.

Wesele na łące

Zarówno pomysł przyjęcia na łące, jak i w namiocie ma swoje zalety i wady. Chyba największą zaletą przyjęcia na łące jest jego niezaprzeczalna oryginalność, przez niektóre osoby uważana nawet za zakrawająca na szaleństwo:). Na pewno nie jest to typ przyjęcia dla wszystkich, będzie on zbyt ekscentryczny tak dla niektórych Par Młodych, jak i Gości. Niemniej jednak przyjęcie wśród kwiatów wiosennych czy uroczego szemrania drzew jest dla wielu pomysłem na spełnienie marzeń, szczególnie pasującym na mniejsze uroczystości. Jeśli dodać do tego samą uroczystość zaślubin przeprowadzoną w cieniu rozłożystych buków czy na leśnej polanie, to pomysł taki staje się jeszcze bardziej urzekający. Myśląc jednak o przyjęciu na łące czy innej otwartej przestrzeni, warto pomyśleć o tym, że w miarę upływu czasu na dworze będzie się ochładzać, a część gości z pewnością zechciałoby się schować się w ciepłym miejscu, osłoniętym od wiatru. Trzeba również przygotować plan awaryjny na wypadek wyjątkowo niesprzyjającej pogody.

Przyjęcie w namiocie?

Popularną formą wesela w plenerze stały się w ostatnich latach wesela w namiocie. Możliwością jego wynajęcia dysponuje obecnie wiele obiektów ślubnych, w niektórych jest on zamontowany na stałe. Namiot może być traktowany jako podstawa przyjęcia lub też back-up do przyjęcia urządzonego na utwardzonym gruncie na zewnątrz. Warto zwrócić uwagę na kwestię klimatyzacji i ogrzewania. Oczywiste jest to, że nie można w stu procentach przewidzieć pogody. Deszcz i wiatr może popsuć nawet najbardziej dopracowane plany jakichkolwiek aktywności na zewnątrz, lejący się z nieba żar również negatywnie również nie wpływa na komfort gości i Pary Młodej. Dlatego odpowiednie regulowanie powietrza, a także nagrzewanie, jeśli będzie to niezbędne, jest szalenie istotne dla komfortu Pary Młodej i wszystkich Gości. Jeśli nie ma możliwości ogrzewania namiotu w miesiące jesienne lub zimowe, należy pomyśleć o urządzeniu przyjęcia w sali.

Szalenie ważne szczegóły

Jedną ze spraw, które Pary często odkładają „na koniec” są dekoracje kwiatowe. Warto o nich pomyśleć wcześniej niż później! Bez wątpienia urokiem wesela w plenerze jest jego naturalność i bycie na łonie natury. Niemniej jednak, jeśli przyjęcie odbywa się w namiocie, to dodatkowe kompozycje kwiatowe dodają uroku całemu wydarzeniu. Odpowiednio dobrane kwiaty są gwarantem nadania przyjęciu wyrazu i to one w dużej mierze wpływają na odbiór całego wydarzenia pod względem estetycznym.

Nocą do sławojki

Sprawą, o której często nie myślą Młodzi wybierając wesele w plenerze, jest również… toaleta i droga do niej. Głupie? A pomyślcie, jak wesele w plenerze wyglądałoby ze stojącą obok niej kolorową budką. Podobnie, jeśli droga do toalety nie jest oznaczona, oświetlona lub ugruntowana, bywa to także powodem wielu niepotrzebnych napięć lub problemów.

Co wybrać?

Wybór zostaje otwarty. Najważniejsze, żeby Parze Młodej odpowiadało dane miejsce, żeby czuła się komfortowo i żeby spełniała swoje marzenia! Bez względu na to, czy związane są one z koncepcją sali, namiotu czy łąki!

Brak komentarzy

Napisz komentarz

WordPress spam blocked by CleanTalk.