Natura… nieidealna

Natura-nieidealnaNiektórych obdarza zdrowiem, innych urodą, czasem coś komuś zabiera, innemu daje w nadmiarze. Dziwnym trafem często nie jest sprawiedliwa. Trudno znaleźć osobę, która jednoznacznie powiedziałaby, że jest np. zadowolona ze wszystkich elementów swojego ciała. Mamy włosy brązowe i kręcone, a chcielibyśmy mieć proste blond, mamy nos prosty, chcielibyśmy mieć lekko zadarty, i tak dalej, i tym podobne.

Tak naprawdę coś innego jest najważniejsze – zdrowie i to, co reprezentujemy sobą. Nie liczy się przecież to, czy mamy nogi dłuższe czy nie, ale to, kim jesteśmy. Niezależnie od wyglądu zewnętrznego, mamy podobne marzenia o szczęściu, miłości czy zrozumieniu. Ale jest też druga strona medalu – jakieś stare kompleksy, że piersi nie takie, że uszy odstają, że na nosie pypeć, że to za grube a tamto za chude. Dotyczy to w równym stopniu mężczyzn jak i kobiety. Rozwiązań takich problemów jest wiele – od pośrednich (na przykład utajenie jakiegoś niezadowalającego nas szczegółu podczas ślubu przez odpowiednie ubranie) do bezpośrednich, eliminujących przyczyny (najczęściej operacyjnie). Jeśli chcemy ten stan zmienić, warto wybrać się do specjalisty, którego może podpowiedzieć nasz konsultant ślubny.

Zabiegi pielęgnacyjne i estetyczne nie zmienią tego, kim jesteśmy. Jeśli mamy nadzieję, że staniemy się innym człowiekiem po wykonaniu operacji, to jest to błąd. Zmiana wyglądu nie przyczyni się w większej mierze do wzrostu popularności, znalezienia lepszej pracy czy dobrych znajomych. Może jednak pomóc w bardziej pozytywnym spojrzeniu na siebie i podwyższeniu samooceny. Czemu piszemy o tym przy okazji ślubu? Dlatego, że jest to jeden z momentów, kiedy ludzie robią ze sobą „porządki” i jest to dobra okazja do przemyślanych decyzji. Najważniejsze to jednak pamiętać, że nie szata zdobi człowieka, a osoba, z którą jesteśmy kocha za to, kim jesteśmy a nie za to, jak się wygląda.

Zachęcamy do spotkania z naszym konsultantem ślubnym!

Brak komentarzy

Napisz komentarz

WordPress spam blocked by CleanTalk.