Ślub humanistyczny

W Polsce śluby humanistyczne wciąż nie należą do popularnych. Wiele osób zapewne nawet o nich nie słyszało. Na czym one polegają?

Śluby humanistyczne – jak to wygląda?

Śluby humanistyczne to przyrzeczenie miłości dwojga ludzi w duchu humanistycznym. Podczas ceremonii przyszli małżonkowie koncentrują się na indywidualnych potrzebach i uczuciach, na swojej wyjątkowości. Ułatwia im to scenariusz ceremonii napisany wcześniej według własnego pomysłu.

Plusy i minusy

Zaślubiny mogą odbyć się w dowolnie wybranym miejscu i okolicznościach. Przyszli małżonkowie mogą nawet sami ułożyć przysięgę małżeńską. Oznacza to możliwość odejścia od utartych schematów i formalności związanych z organizacją ślubu kościelnego czy cywilnego. Równocześnie jednak śluby humanistyczne nie mają żadnego znaczenia cywilnoprawnego i jest to bez wątpienia największa słabość takiego rodzaju ceremonii. Śluby humanistyczne mają też inne wady, głównie organizacyjne. W związku z tym część Par Młodych ostatecznie rezygnuje z tej formy zaślubin.

Jeśli myślicie o zawarciu związku małżeńskiego w formie ślubu humanistycznego, nasz konsultant ślubny może pomóc Wam przy wszystkich kwestiach organizacyjnych z nimi związanych.

Zachęcamy do spotkania z naszym konsultantem ślubnym!

Brak komentarzy

Napisz komentarz

WordPress spam blocked by CleanTalk.