Ślub na kółkach

11de7bdf3996eb8f138e476d8a36b6c3

Ślub na kółkach

Planowanie ślubu często bywa stresującym przeżyciem dla każdej pary, a kiedy Panna Młoda lub Pan Młody poruszają się na wózku, może się to okazać dla nich jeszcze większym wyzwaniem. W Agaya zajmujemy się organizacją przyjęć weselnych od ponad ośmiu lat i chcemy pokazać Wam, że wyprawienie wymarzonego ślubu na kółkach wcale nie jest tak trudne, jak może się wydawać.

 

Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?147525e8cb8a09c4179aaa8a2648b665--paraplegic-wedding-wheelchair-wedding-photos1

Przede wszystkim, kluczowe jest znalezienie odpowiedniego miejsca na wyprawienie ceremonii zaślubin i wesela. Aby upewnić się czy miejsce, które Wam się podoba przystosowane jest dla osób niepełnosprawnych, warto w pierwszym kroku zadzwonić do wybranego lokalu. Jeżeli usłyszycie odpowiedź negatywną, nie ma potrzeby dłużej zajmować sobie nim głowy. Jeśli jednak zostaniecie zapewnieni o tym, że miejsce posiada wszelkie udogodnienia dla osób poruszających się na wózkach, jeszcze nie możecie spocząć na laurach. To co obsługa rozumie jako potrzebne udogodnienia, w cale nie musi pokrywać się z Waszym wyobrażeniem. Aby sprawdzić czy dany lokal rzeczywiście spełnia Wasze oczekiwania, najlepiej jest udać się tam osobiście. Chcąc uniknąć nieprzyjemnych niespodzianej podczas uroczystości, należy sprawdzić czy wejście dla osób niepełnosprawnych jest połączone z wejściem głównym, a nie umieszczone gdzieś na tyłach lokalu, czy łazienka jest odpowiednio dostosowana oraz czy dostęp do niej jest wygodny, czy parkiet nie jest wzniesiony, a także czy przejścia łączące wszystkie strefy są wystarczająco szerokie. Jeżeli sami nie jesteście w stanie odwiedzić miejsca, warto obejrzeć je poprzez wirtualną wycieczkę w Google Maps i o ile to możliwe, później poprosić kogoś bliskiego o osobiste sprawdzenie Waszych wątpliwości na miejscu.

 

Jak uprościć sobie przygotowania?

Warto pamiętać o tym, iż zgodnie z polskim prawem ślub cywilny może zostać udzielony poza budynkiem urzędu. Jeżeli wybrany przez Was lokal na przyjęcie weselne, spełnia formalne wymagania stawiane przez urząd cywilny, uroczystość zaślubin najlepiej jest wyprawić od razu na miejscu. Wiąże się to z dodatkową opłatą, jednak dziękitemu, nie będziecie musieli sprawdzać udogodnień kolejnego budynku, a także ominie Was stres i koszty wiązane z transportem – Waszym oraz gości.

Anna Claire Stokes Credit: Lexie Merlino Photography

 

O czym jeszcze warto pomyśleć?

Detali, na które powinno się zwrócić uwagę przy planowaniu wesela jest mnóstwo. Aby ogrom przygotowań Was nie przerósł, najważniejsze jest jasne wyznaczenie priorytetów. Nie zawsze wszystko da się osiągnąć, ale przyjęcie z pewnością będzie udane, jeżeli trafnie ocenicie co jest dla Was i Waszych gości istotne.

Jednym z elementów, nad którymi warto się zastanowić, to czy podczas zaślubin para planuje stać czy siedzieć. Jeżeli jeden z nowożeńców porusza się na wózku, warto z wyprzedzeniem zorganizować miejsce siedzące dla drugiego partnera. Moment składania przysięgi jest bez wątpienia najważniejszy i najbardziej emocjonujący podczas całego wesela, dlatego dobrze jest zadbać o to, aby zakochani w tej ważnej chwili mogli sobie bez przeszkód patrzyć w oczy.

 

44ceab45efaf8357d8bf5ba6ff799fc6--wheelchair-wedding-wheelchair-photography1

 

I na koniec – jak zaplanować wesele, tak żeby czerpać z niego radość?

Klasyczną zabawą weselną są tańce, jednak nie zawsze jest to komfortowa rozrywka dla osób niepełnosprawnych. Nie zapominajmy, że pomimo istnienia pewnych tradycji weselnych, nikt nie zabrania nam zorganizować  alternatywnych atrakcji dla gości. Włączcie kreatywność, pomyślcie o aktywnościach które sprawiają Wam przyjemność. Jak najchętniej spędzacie czas z przyjaciółmi, z rodziną? Dobrym pomysłem na wspólną zabawę zawsze są gry – i absolutnie nie mówimy tu tu o tańcu z balonami. Pomyślcie nad ciekawymi sposobami na integrację gości. Możecie przygotować coś osobistego, jak quiz z wiedzy o Parze Młodej, albo spróbować bardziej uniwersalnych atrakcji. Czy próbowaliście kiedyś swoich sił np. w ruletce amerykańskiej? Na swoim weselu możecie zorganizować wszystko na co macie ochotę, w końcu to Wasz dzień!

Brak komentarzy

Napisz komentarz

WordPress spam blocked by CleanTalk.