Suknia ślubna – biel czy ekstrawagancja?

Większość kobiet zamierzających wyjść za mąż prędzej czy później stanie przed wyborem wymarzonej sukni ślubnej. Kreacja o kroju syreny, jóźefinki czy może klasycznym?

To nie jedyne pytania, które może postawić sobie współczesna Panna Młoda. Podobnym i równie ważnym zagadnieniem jest również kolor kreacji. Kiedyś królowała biel, ale dzisiaj również kolor sukni to znak zapytania stojący na drodze przygotowań do wspaniałego wesela. W ślubnych pokazach mody można zobaczyć wiele kolorowych sukien. Od różu, czerwieni, do niebieskich lub nawet czarnych. Suknie mogą być całe w danym kolorze lub w posiadać przeróżnej formy i kształtu dodatki w wybranej barwie. Tasiemki, ramiączka, naszycia, koronki i wiele innych – wszystkie te elementy rozszerzają paletę możliwości i dostępnych rozwiązań.

W porównaniu z krajami Europy Zachodniej i Stanami Zjednoczonymi, w Polsce wciąż stosunkowo niewiele kobiet decyduje się na wybór sukni w innym niż białym czy kremowym kolorze. Króluje biel, ecru i kość słoniowa, ewentualnie „złamana” dodatkami, tasiemką, wstążką lub obuwiem. Tradycja to jedna z głównych przeszkód, która stoi na drodze innych kreacji. Dla wielu Polaków biel sukni ślubnej kojarzy się z czystością, wręcz anielskością Panny Młodej. Dotyczy to przede wszystkim ślubów kościelnych, związanych z przestrzeganiem określonych norm i zwyczajów. Śluby cywilne charakteryzują się znacznie większą swobodą wyboru stroju przez Pannę Młodą.

Część przyszłych Panien Młodych zauważa, że jednym z problemów wyboru mniej tradycyjnego stroju jest też to, że nie da się sprzedać kolorowej sukni ślubnej w przybliżonej cenie jej kupna. Spowodowane jest to małym popytem Polek na ekstrawaganckie kreacje. Z drugiej strony, czy potencjalna sprzedaż to sprawa, którą kierujemy się kupując suknię marzeń…?

Jest coś z czym niezaprzeczalnie trzeba się zgodzić. Czerwona czy niebieska suknia ślubna na pewno zaskoczy gości. Z pewnością wielu z nich zachwyci, niektórych zniesmaczy, ale zostanie zapamiętana przez długi czas. Co więcej uroczystość zaślubin  to jedyny taki dzień w życiu i to Para Młoda powinna się czuć wyjątkowo i swobodnie. To Para Młoda jest najważniejsza w Tym Dniu, dlatego jeśli wymarzoną kreacją Panny Młodej jest na przykład suknia błękitna lub różowa, to nikt ani nic nie powinien stać na przeszkodzie spełnienia Jej marzenia.

 

Brak komentarzy

Napisz komentarz

WordPress spam blocked by CleanTalk.