Trudna kwestia podziału kosztów ślubnych, czyli kto płaci za ślub

Trudna-kwestia-podzialu-kosztow-slubnych-czyli-kto-placi-za-slubPieniądze są taką materią, przy której nie tylko przy okazji ślubu i wesela dość często dochodzi do nieporozumień, niedomówień i niepotrzebnych napięć. Dlatego w czasie przygotowań do ślubu i wesela warto o nich otwarcie rozmawiać.

Ponieważ ślub i wesele są poważną inwestycją, wiążące się z nimi koszty trzeba na spokojnie przemyśleć i omówić. Dokładniejszy kosztorys możecie określić z konsultantem ślubnym albo przygotować roboczo sami. Sprawdźcie, ile środków możecie przeznaczyć na ślub i wesele – zawsze biorąc pod uwagę rezerwę (na nagłe wydatki, np. dodatkową godzinę pracy orkiestry czy wynajmu sali).

Tradycyjnie rodzina Panny Młodej pokrywa koszty sukni ślubnej z dodatkami, zdjęć, wideofilmowania i zaproszeń ślubnych. Czasem opłaca także przyjęcie weselne. Pan Młody z rodzicami ponosi natomiast wydatki związane z wynajęciem zespołu muzycznego, samochodem, alkoholem, obrączkami i podróżą poślubną. Kupuje też oczywiście garnitur i wszystkie potrzebne do niego dodatki. Bywa, że kosztami wynajmu sali rodziny dzielą się na połowę. Pozostałe koszty są już zasadniczo mniejsze i ulegają rozłożeniu równo między przyszłych małżonków.

Obecnie model ten ulega zmianom – młodzi często wykorzystują własne możliwości finansowe, niejednokrotnie posiłkując się jednak wsparciem swoich rodzin. W zależności od możliwości lub chęci, wyprawiają też samo wesele lub wesele z poprawinami, organizując bądź opłacając nocleg swych gości.

Chociaż największe koszty są związane z wynajmem sali, zespołem, suknią ślubną, samochodem (lub innego rodzaju transportem), fotografem i alkoholem, warto pamiętać, że diabeł tkwi w szczegółach. Wartość wszystkich mniejszych wydatków może być o wiele wyższa niż początkowo zakładaliście. Warto zwrócić się do specjalisty z pytaniem, z czego w takim wypadku można, a z czego nie warto rezygnować. Należy mądrze zainwestować a nie szukać rozwiązań po omacku. Konsultant ślubny poleci Wam sprawdzonych, profesjonalnych wykonawców i mądre rozwiązania.

Podczas planowania ślubu i wesela powstaje też pytanie, czy warto inwestować w zorganizowanie przez kogoś Waszego ślubu? Musicie sami dać na nie odpowiedź. Zorganizowanie ślubu przez grupę profesjonalistów oznacza Wasze pełne uczestnictwo w przygotowaniach, ale przy jednoczesnej oszczędności Waszego czasu i pominięciu zbędnego stresu związanego z poszukiwaniem odpowiednich podwykonawców. Ponieważ współpracujemy ze specjalistami w swojej dziedzinie, możecie mieć pewność co do jakości proponowanych przez nas rozwiązań. Jesteśmy otwarci na każdy Wasz nowy pomysł.

Zachęcamy do spotkania z naszymi konsultantami ślubnymi!

Agata Chutnik, konsultant ślubny Agaya, Warszawa Łódź

Brak komentarzy

Napisz komentarz

WordPress spam blocked by CleanTalk.