Za jeden uśmiech, czyli kilka słów o zębach, dentystach i całowaniu się

O ślubie mówi się najczęściej w samych superlatywach: piękny ślub, wspaniałe wesele, niezapomniane przeżycie itd. Są to wyrażenia bardzo dobrze nam wszystkim znane. Jednak, jak wiele innych spraw, zawarcie związku małżeńskiego ma również tę stronę medalu, o której młodzi nie chcą mówić. Nie tylko szeroko rozumianej publice, ale także samym sobie.

Tematy tabu dotyczą między innymi kwestii związanych ze zdrowiem, w tym – stanem uzębienia. Nie chodzi tu o idealnie błyszczące białe zęby (które w wielu przypadkach są stanem prawie nieosiągalnym z uwagi na np. naturalny lekko beżowy odcień kości), ale o zwykłe dziury. Bo duża część tak Pań jak i Panów Młodych boi się pójść do dentysty, pielęgnując niejednokrotnie strach z dzieciństwa. Badania pokazują, że Polacy są niestety w ogonie, jeśli chodzi o dbanie o zęby. Dlatego warto, korzystając niejako z okazji, zrobić w tym obszarze porządek.

Zęby nie tylko dla siebie

To nieprawda, że kwestia uzębienia jest naszą zupełnie prywatną sprawą. Zdrowe zęby mamy nie tylko dla siebie! Mamy je również na naszego partnera/partnerki. Całując się pamięta o tym zapewne niewielka liczba osób, ale w trakcie pocałunku przekazujemy dużą część flory bakteryjnej znajdującej się w naszej buzi osobie przez nas całowanej. Badania dowodzą, że u osób, których partner/partnerka ma próchnicę, częściej i szybciej rozwija się ta choroba, co doprowadza u nich do braków w uzębieniu. Zadbajmy więc o siebie, ale i zmotywujmy partnera do odwiedzenia gabinetu dentystycznego.

Dentysta-sadysta

Wiele osób powie: „To prawda, że moje zęby wymagają opieki, ale…”. Bo to też prawda, że jak w każdym zawodzie, na dentystę można trafić bardzo różnego. Jest grupa wysoko wyspecjalizowanych lekarzy, czasem zdarzają się jednak również dentyści niekompetentni. Co wtedy robić? Do kogo udać się na leczenie? Najlepiej spytać o radę osób zaufanych. Nasz konsultant ślubny również mogą podpowiedzieć, do kogo warto się wybrać z poszczególnymi problemami.

Za jeden uśmiech

Piękny uśmiech na zdjęciach to skryte marzenie wielu młodych, i nie tylko pań! Zadbajmy jednak przede wszystkim o to, żeby nasze zęby były zdrowe. W następnej kolejności można pomyśleć o estetyce: wybielaniu (szczególnie zębów zmęczonych piciem kawy lub paleniem papierosów) czy nawet stałym lub czasowym aparacie ortodontycznym. Warto zainwestować, bo to inwestycja na dłuższy czas, oszczędzająca nam również potencjalnego bólu. Jeśli mamy jakiekolwiek obawy, zróbmy to z miłości do osoby, którą kochamy.

Zachęcamy do spotkania z naszym konsultantem ślubnym!

Brak komentarzy

Napisz komentarz

WordPress spam blocked by CleanTalk.